« Zpět
Jižní Anglie bez shonu velkoměsta

Jižní Anglie bez shonu velkoměsta

Šestidenní školní zájezd s ubytováním ve Worthingu, prohlídkou pašeráckých jeskyní v Hastings, pobřeží jižní Anglie s útesy Beachy Head včetně lázeňského města Brighton a hradu Arundel.

Doprava zájezdovým autobusem. 3x ubytování v rodinách s plnou penzí.

Termín a program zájezdu je možné upravit přesně na míru školního kolektivu.

Cena od 7.450,- Kč

Program číslo 142017

Napište nám nebo zavolejte +420 603 478 009
Termín dle dohody
Délka zájezdu 6 dnů - 3 noci
Doprava autobus
Ubytování v rodinách
Strava plná penze

Program zájezdu:

  1. den:  Odjezd ve večerních hodinách. Přejezd Německem, Belgií a Francií.
  2. den: Příjezd do Anglie, návštěva Hastings – starý přístav, který si zachoval část kouzla z předešlých dob. West Hill se starou viktoriánskou lanovou dráhou. Zřícenina slavného hradu Viléma Dobyvatele s výstavou „The 1066 Story“. Navštívíme slavné pašerácké jeskyně Smugglers‘ Adventure. V podvečer ubytování v anglických rodinách.
  3. den: Výlet do přístavního města Portsmouth, který je nejdůležitější britskou námořní základnou.

§   Prohlídka historických lodí HMS Victory (vlajková loď admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru), Mary Rose (vlajková loď Jindřicha VIII.).

§   Vyhlídková věž Spinnaker Tower. Dle časových možností vyjížďka po přístavu.

§   Výlet na hrad Arundel, sídlo vévody z Norfolku. Arundel byl jedním z hradů tvořících řetězce obranných pevností podél jižního pobřeží, který měl zabránit invazi ze zahraničí. Původní palisádové opevnění bylo záhy nahrazováno kamennou zdí a věží s bránou, která pochází z roku 1070.

§   Jako alternativa k návštěvě hradu Arundel může být Weald & Downland Open Air Museum – skanzen v typické krajině, ukázky kulinářství a řemesel. Ubytování v rodinách.

4.       den: Brighton - přímořské lázeňské město s viktoriánským molem z r. 1899, se slavným královským pavilonem postaveným v indickém stylu pro krále Jiřího IV., s akváriem podmořských živočichů a se spletí uliček zvaných The Lanes. Prohlídka vesničky Willmington s obrazcem Long Man, jižní pobřeží Anglie s přímořskými lázněmi Eastbourne, Beachy Head – 163 m vysoký křídový útes, nejvyšší na jižním pobřeží. V případě příznivého počasí procházka (cca 1,5 km) po útesech. Ubytování v rodinách.

5.       den: Dopoledne procházka po přímořských lázních Worthing, kde tvořil a žil Oscar Wild. Odpoledne zastávka u kaple prestižní soukromé školy Lancing College. Dále prohlídka Canterbury, města s jednou z nejstarších a nejvýznamnějších katedrál v Anglii.  Odjezd ve večerních hodinách a přeprava trajektem přes kanál La Manche.

6.       den: Noční přejezd Francie, Belgie a SRN. Návrat ke škole.

3x ubytování v rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčku).

Napište nám na info@arundel.cz, zavolejte +420 603 478 009 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text
* - takto označené položky je nutné vyplnit

Navštívené zájezdy

Jižní Anglie bez shonu velkoměsta