« Zpět
Po stopách Aghaty Christie, Sherlocka Holmese a krále Artuše

Po stopách Aghaty Christie, Sherlocka Holmese a krále Artuše

Sedmidenní školní zájezd s ubytováním v rodinách. Prohlídka přístavního města Plymouth, návštěva slavného Stonehenge, Dartmooru - dějiště románu „Pes baskervillský“ a divokého pobřeží Atlantického oceánu.

Termín a program zájezdu je možné upravit přesně na míru školního kolektivu.

Cena dohodou

Program číslo 052016

Napište nám nebo zavolejte +420 603 478 009
Termín dle dohody
Délka zájezdu 7 dnů - 4 noci
Doprava autobus
Ubytování v rodinách
Strava plná penze

Program zájezdu:

Verze pro tisk nebo ke stažení v pdf.

Předložený program je pouze návrh a vychází z dlouholetých zkušeností PaedDr. Jany Helikarové. Je možné jej po vzájemné dohodě upravit jak v rozsahu jednotlivých prohlídkových okruhů, tak v počtu dnů.

1. den - odjezd od budovy školy v časných ranních hodinách, přejezd SRN, Belgie a Francie, ubytování v hotelu ve Francii.

2. den – Trajektem nebo tunelem z Calais do Doveru. Při cestě do Plymouthu pojedeme kolem slavného megalitického kruhu Stonehenge, prohlédneme si středověké městečko Salisbury s jeho slavnou katedrálou. Dle časových možností prohlídka Buckland Abbey, bývalého opatství, přeměněného na šlechtické sídlo a domov Francise Drakea. Příjezd do Plymouthu a ubytování v rodinách.

3. den -  výlet do Dartmoor National Park - největší přírodní rezervace s úchvatnou divokou přírodou na jihu Anglie. Rozsáhlé vřesoviště se skalistými útvary, zvanými „tory“. Odehrává se zde děj románu „Pes Baskervillský“. Princetown – městečko s proslulou věznicí a bývalým hotelem, kde pobýval autor Sherlocka Holmese, dnes návštěvnické centrum. Grimspound, vesnička pocházející z doby bronzové - nejzachovalejší ukázka dartmoorského prehistorického osídlení. Krátká turistická vycházka. Prohlídka Exeteru. Město založené Římany patřilo k největším a nejbohatším ve středověké Anglii. Dnes je malebným universitním městem s pozoruhodnou normanskou katedrálou a příjemnou atmosférou.

4. den – výlet na divoké západní pobřeží Atlantického oceánu. Přes Bodmin Moor na Tintagel Castle, kde se podle legendy narodil král Artuš. V případě pěkného počasí procházka po útesech.  Clovelly – malebné městečko se strmými kamennými uličkami a na bílo natřenými domky, objevující se v kalendářích či na pohlednicích. Návrat do rodin.

5. den – Výlet do Cornwallu. V blízkosti St. Austell futuristický obří skleník Eden Project. Tropický „biom“ - deštný prales, včetně vodopádu. Středozemní „biom“ - háj olivovníků, citrusové stromy, kaktusy. Bambusové, tabákové a čajové plantáže. V odpoledních hodinách návrat do Plymouthu. Prohlídka města Plymouth,  které má velmi bohatou námořní historii a v minulosti bylo nejdůležitější základnou královského námořnictva ve Velké Británii. Historie města je rovněž spojená s Francisem Drakem a lodí Mayflower, která vyplula z místního přístavu. Ubytování v rodinách.

6. den - ukončení ubytování, přejezd do Londýna nebo Brightonu a jejich prohlídka. Odjezd ve večerních hodinách směr Dover.

7. den - noční přejezd Francie, Belgie a SRN. Návrat do místa odjezdu v odpoledních hodinách.

Jedna noc v hotelu ve Francii, čtyři noci v hostitelských rodinách. Ubytování zahrnuje snídani, oběd ve formě balíčku a večeři. Stravu kompletně zajišťuje hostitelská rodina.

Zájezd bude zajištěn zájezdovým autobusem s polohovatelnými sedadly, klimatizací a toaletou. K dispozici bude rovněž občerstvení, které je možné koupit a zaplatit v Kč. Doprava zahrnuje trajekt z Calais do Doveru a zpět.

Cena je od 9.950,- Kč pro jednoho žáka a obsahuje uvedený program a služby turistického průvodce po celou dobu zájezdu. Dopravu zájezdovým autobusem s možností občerstvení, trajekt Calais – Dover. Ubytování v hotelu a 4x ubytování v rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčku). Pojištění CK proti úpadku.

Pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění zrušení účasti na zájezdu (stornopoplatků), asistenční služby v zahraničí, poškození nebo ztráta dokladů a pojištění odpovědnosti cestujících.

Podrobné informace o rozsahu cestovního pojištěmí.

Poznámka: V ceně je kalkulována doprava s místem nástupu a návratu v Královehradeckém kraji. Cena je kalkulována pro minimální počet 50 žáků mladších 18. let. V ceně studijního pobytu je zahrnut 1 pedagogický dozor zdarma pro každých 13 žáků.

Cena neobsahuje vstupné do muzeí, sportovních zařízení, kulturních a historických objektů, rovněž neobsahuje jízdné ve veřejné dopravě.

Doporučené kapesné: 60 až 85,- Liber

 Cesta do Calais z Hradce Králové a zpět. Skutečné nástupní místo bude dohodnuto s objednatelem.

Cesta z Doveru do Plymouthu se zastávkou ve Stonehenge

Výlet do Dartmooru a Exeteru

Výlet do St. Austellu

Výlet do Tintagel Castle a Clovelly

Zpáteční cesta z Plymouthu do Doveru

 Všechny zde uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační a vycházejí z uvedených programů. Rovněž tak zvýrazněné trasy. Skutečnost se může lišit s ohledem na dopravní situaci v době průjezdu plánovanými místy.

Pro žáky ZŠ i studenty středních škol jsou připraveny didaktické pomůcky (kvízy, testy) a další pomocné materiály.

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na níže uvedených e-mailových adresách nebo telefonu, případně nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Jsme připravení Vás osobně navštívit a dohodnout vše potřebné.

Jednatel:  PaedDr. Jana Helikarová

e-mail:      jana.helikarova@arundel.cz

                  info@arundel.cz

telefon:     +420 603 478 009

Kontaktní formulář

Zájezd organizuje a prodává CK Arundel, s.r.o.

Napište nám na info@arundel.cz, zavolejte +420 603 478 009 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text
* - takto označené položky je nutné vyplnit